Česky Anglicky Rusky Vietnamsky

Je hezké vás mít

Je hezké vás mít, již tři roky navštěvuji centrum pro cizince Žebřík. Hodně mi pomohly třeba kurzy počítačů a českého jazyka, kde jsem se mohla zdokonalit ve slově a písmu. Velká škoda, že tyto kurzy již nejsou dotovány.

Vážím si přátelského přístupu zaměstnanců paní Lenky a Aleny, jejich vstřícnosti. Zvláště paní Lenka, která zná mé starosti, snaží se mi radou a praktickým přístupem pomoci. Takže ze zoufalé Neli se stává méně zoufalá. Další důvod, že sem ráda chodím, je stejný přístup k víře a Bohu. Věřím, že mi můj anděl ukázal cestu právě do Žebříku, kde se cítím v bezpečí a pohodě, a když jsem moc smutná, vím, že se mi tady ve společnosti ostatních vrátí dobrá nálada.

Někdy se zdá můj humor trochu drsný, ale je to jen zdání. Ve skutečnosti jsem mezi vámi velmi ráda a vy už mne znáte a berete mne s nadhledem. Na konci svého článku, který vás doufám nenudil, chci poděkovat za vše co děláte a do dalších let přeji zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v této vaší činnosti. Věřím, že také jako nezisková organizace máte problémy udržet se v činnosti tady pro nás, cizince, ale věřím, že pod ochranou Pána Boha vše zvládnete i v dalších letech.

Vaše N.Š.

PORADNA PRO CIZINCE

Poradna pro cizince - odborné sociální poradenství, sociální služba.

Informace a odborná asistence pro cizince v otázkách pobytu v ČR, státní sociální podpory, zaměstnání, vzdělání, či rodinných problémů.

ČEŠTINA PRO CIZINCE

Kurzy českého jazyka pro cizince.

Podle zájmu otevíráme pro cizince kurzy českého jazyka v různých úrovních. Žadatele o trvalý pobyt připravujeme ke zkouškám A1.

ARCHIV

Multikulturní klub pro rodiče s dětmi.

Aktivity Multikulturního klubu pokračují každé pondělí a čtvrtek v Mozaice, Raisova 1159, Prostějov,
více informací ZDE

Švýcarské fondy a Nadace Partnerství                                                  Norské fondy a Nadace Partnerství

Ministerstvo práce a sociálních věcí           Ministerstvo vnitra                   Město Prostějov                             Apoštolská církev                             Slovo Života                             Dobrovolnické centrum Olomouc            

Napište nám na: cpc(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.