Česky Anglicky Rusky Vietnamsky

Centrum podpory cizinců

Centrum podpory cizinců je informační a poradenské středisko pro podporu integrace cizinců. Toto centrum založilo občanské sdružení Žebřík, z.s. v lednu 2008 jako svou organizační jednotku bez právní subjektivity. Občanské sdružení Žebřík, z.s. je veřejně prospěšná organizace založená místními křesťany s cílem podporovat integraci sociálně vyloučených osob do společnosti a informovat o křesťanských hodnotách. Sdružení sídlí na Voskovcova 8, Olomouc, statutárním zástupcem je předsedkyně výboru Mgr. Lenka Malíčková. Více informací naleznete na www.zebrik-os.cz

Centrum podpory cizinců spolupracuje s dalšími neziskovými, státními a samosprávnými organizacemi. Jsme zapojeni do projektu Komunitní plánování sociálních služeb v Prostějově.

Činnost střediska je hrazena z dotací Programu svýcarsko-české spolupráce, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva vnitra, Nadace Racek, Magistrátu města Prostějova, Olomouckého kraje, dále z darů Apoštolské církve, z příspěvků uživatelů a darů fyzických a soukromých osob.

PORADNA PRO CIZINCE

Poradna pro cizince - odborné sociální poradenství, sociální služba.

Informace a odborná asistence pro cizince v otázkách pobytu v ČR, státní sociální podpory, zaměstnání, vzdělání, či rodinných problémů.

ČEŠTINA PRO CIZINCE

Kurzy českého jazyka pro cizince.

Podle zájmu otevíráme pro cizince kurzy českého jazyka v různých úrovních. Žadatele o trvalý pobyt připravujeme ke zkouškám A1.

ARCHIV

Multikulturní klub pro rodiče s dětmi.

Aktivity Multikulturního klubu pokračují každé pondělí a čtvrtek v Mozaice, Raisova 1159, Prostějov,
více informací ZDE

Švýcarské fondy a Nadace Partnerství                                                  Norské fondy a Nadace Partnerství

Ministerstvo práce a sociálních věcí           Ministerstvo vnitra                   Město Prostějov                             Apoštolská církev                             Slovo Života                             Dobrovolnické centrum Olomouc            

Napište nám na: cpc(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.